ANDREAS SCHILLER. (Bk). 'Æbler', diptyk, glasurmaleri.
3897227. ANDREAS SCHILLER. (Bk). 'Æbler', diptyk, glasurmaleri.
Andreas Schiller (f. 1963), 'æbler', diptyk, glasurmaleri, ægtempera og olie på lærred, signeret og dateret nederst til venstre, også påskrevet 'A. B. 309', et af billederne signeret på bagsiden,
Dimensioner på hver ca.: 55 x 55 cm.
Alderstilpasset tilstand, delvis farveflisning, crackelée på steder, mørklagt.