CARL LARSSON. "Tømrer Hellbergs børn", radering, signeret i pladen.

389699. CARL LARSSON. "Tømrer Hellbergs børn", radering, signeret i pladen.

Tallerkenstørrelse ca 24,7 x 17,7 cm.
Samlede mål inklusiv ramme 41,2 x 31,4 cm.

Gulning, brug/aldersslitage.
Ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Carl Larsson (1853–1919)

Få foretaget en gratis vurdering!

Gulning, brug/aldersslitage.

Kunstner/designer

Carl Larsson (1853–1919)

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.606