389591. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Skulptur, bronze, senere støbt efter Paul Ponsard, slutningen af det 20. århundrede/samtidig.
Nøgen kvinde med halskæde. På sokkel af sort stenmasse. Mærket Bords De Seine Fonderie. Signeret Paul Ponsard A 7227.
Samlet højde 30 cm.
Brugsslitage.