SKAB, mahogni- og elfiner, empire, 1800-tallet.

389280. SKAB, mahogni- og elfiner, empire, 1800-tallet.

Overdel og underdel med hver to skabslåger. Spejle med indlæg af ellefiner. Nøglehul med indsatte knogleskjolde. Gennembrudt krone.
Længde 119 cm, dybde 61,5 cm, højde 219 cm.

Brugsslitage, ridser, finerrevner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.733