LOFTFOTOLAMPE, Majolica, støbejern, 6 lysarme, ca. 1900.

388665. LOFTFOTOLAMPE, Majolica, støbejern, 6 lysarme, ca. 1900.

Højde 104 cm, diameter 62 cm, oliehus i porcelæn/majolika med blomsterdekoration, lysarme med dekoration af amoriner og svaler, elektrificeret, original kop, prismer, lysmanchetter.

Brugsslitage, kop revnet, kopring mangler, brænderglas, 6 prismer mangler, oliehus ikke boret til elektrificering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.164