Skeer med udskåret dekoration af blomster Længde 12 cm Stemplet 5 stk COP H (Haparanda) kattefod S E9 (1955) EAL (Lejon Edvin) P (Pajala) kattefod S F9 (1956) CESONS (Cesons Guldvaru Ab) G (Gøteborg) kattefod S T9 (1969) MEMA, L (Lidköping) kattefod S 830 H10 (1982) 2 stk MEMA, L (Lidköping) kattefod S 830 P10 (1989) Vægt, 140 gram.