KARLHEINZ BAUER - tilskrevet, tre ark tegninger og grafik.
387490. KARLHEINZ BAUER - tilskrevet, tre ark tegninger og grafik.
(Bamberg 1925-1976 ibid.) Landsbyudsigt, akvarel, dateret 1948, med dedikation 1969, 22,5 x 30 cm, i passepartout; "Moulin de Daut...", tegning med sort kuglepen, 1963, 36 x 47,5 cm (ark); "Pont van Gogh Arles", pen- og blæklitografi, 1963, med dedikation, 51 x 60 cm (ark). Alle monogram. - Tændt. Saur AKL 7.