387467. HERREARMBÅND, Georg Jensen, sterlingsølv.
Diameter 29 mm, rektangulær urkasse i sterlingsølv, stemplet 925 s, analog og digital urskive, design Lene Munthe, ref. nr. 353, originalt armbånd og spænde, quartz værk med bl.a. tidtagning.
Brugsslitage, mindre ridser på bagkassen, virker ved test.