GEORG KRAMER. ARMBÅND MED ROSEKVARTS håndlavet sølv 835 signeret.

387434. GEORG KRAMER. ARMBÅND MED ROSEKVARTS håndlavet sølv 835 signeret.

Slip-on armringen er lavet af 835 sølv og er stemplet i overensstemmelse hermed med producentens mærke af Georg Kramer Lübeck.
Armringen er håndlavet ved hjælp af hammerteknikken og sat med 6 store ovale polerede rosenkvarts cabochons i glatte sølvrammer.
Armbåndsdiameter 7 cm, bredde 1,4 cm, cabochons i rosenkvarts i bezel 16,4 x 12,6 mm, vægt 33 gram.

Enestående design i meget pæn stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.746