JOHAN NILSON. EFTER. Interiørmaleri, tempera på lærred, signeret BJ, dateret 1978.

3873245. JOHAN NILSON. EFTER. Interiørmaleri, tempera på lærred, signeret BJ, dateret 1978.

Ca. 159 x 57, med ramme 168 x 65,5 cm

På fresiedagen var der bryllup i Kana i Galilæa. Johannes 2 kap. Kop.efter. John Nilson. BJ 1978“.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 177