KAFFE OG TE SERVICEDELE, porcelæn, "Sonja" Aluminia Danmark.

38711. KAFFE OG TE SERVICEDELE, porcelæn, "Sonja" Aluminia Danmark.

10 kaffekopper med 12 tønder.
11 tekopper med 11 tønder.
12 tallerkener, dia 17 cm.
Flødekande.
Sukkerskål med låg.

Alle dele med slitage, krakeleringer og misfarvninger. Enkelte Kantstødt og revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

10 kaffekopper med 12 tønder.
11 tekopper med 11 tønder.
12 tallerkener, dia 17 cm.
Flødekande.
Sukkerskål med låg.

Antal besøg: 4.557