KORAL – PERLE – ØRERINGE håndskårne koraller og ægte perler.

387098. KORAL – PERLE – ØRERINGE håndskårne koraller og ægte perler.

Øreringene er lavet af 925 sølv, stemplet og helt forgyldt. De clip-on ørekroge er sat med håndskårne rosenblomster lavet af lyserøde ædelkoraler og fleksibelt monterede, sarte lyserøde kulturperler i form af dråber.
Længde 3 cm, størrelse af koralblomster 11,2 x 11,6 mm, kulturperler 7,5 til 7,8 mm i diameter. Vægt 5,0 gram.

Rigtig god stand, vellykket guldsmedearbejde.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 906