DISPLAYSKAB OG STÆLLESTOLE, 3 dele, malet eg, Art Nouveau, omkring århundredeskiftet 18/1900.
387044. DISPLAYSKAB OG STÆLLESTOLE, 3 dele, malet eg, Art Nouveau, omkring århundredeskiftet 18/1900.
Skab med to glaslåger med lameller og facetslebet glas. og nederste hylde. Udskåret dekoration i form af roser. Længde 98 cm, dybde 39 cm, højde 149,5 cm. Stel stole med polstret sæde.