HARRY HAERENDEL. Ved hestestalden. 2 mand sko hestene.
386633. HARRY HAERENDEL. Ved hestestalden. 2 mand sko hestene.
Heinrich (Harry) Haerendel (1896 - 1991, Tyskland); Olie på lærred, dateret omkring 1950, signeret nederst til venstre, original indramning. mål ca. Ramme 123 x 103 cm, maleri 100 x 80 cm.