H HEGARDT. Studier i vestsvensk kirkekunst.

386484. H HEGARDT. Studier i vestsvensk kirkekunst.

HEGARDT, HANNA: Studier i vestsvensk kirkekunst. ""Vestsvenske kirkeloftsmalerier fra slutningen af det sekstende århundrede til omkring 1800. Gøteborg. 1923, 144, 2 s. Illustreret. forlagets originale halvfranske bind med 4 forhøjede bind. Skrifter udgivet til Gøteborgs 100-års jubilæum gennem jubilæumsudstillingens udgivelsesudvalg XVll.

brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

brugsspor.

Antal besøg: 1.243