ILDSKÅL / PUNKSÅL med SEJDLAR, 9 dele, glas, 1887.

386333. ILDSKÅL / PUNKSÅL med SEJDLAR, 9 dele, glas, 1887.

Optisk blæst grøn glasmasse med rigt graveret og forgyldt dekoration i form af jagtmotiver. Ildskål, højde 44 cm, ledningshøjde ca 9,5 cm. Øske i mundblæst glas med medfølgende boble, længde 37 cm.

Brugsslitage, den ene del med en Kantstødt, ellers et par mikrochips.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.417