386330. UNBEKANNT KUNSTLER. Flugten til Egypten. Hellig maleri efter gamle mestre, 1800-tallet.
Olie på lærred, dateret 1800-tallet, usigneret. mål ca. Ramme 138 x 84 cm, maleri 137 x 85 cm.
Delvist restaureret, overmalet, alderstegn, ramme stødt.