LINDA KÖGEL. Mor med glorie og barn med englevinger i bøn.

386257. LINDA KÖGEL. Mor med glorie og barn med englevinger i bøn.

Linda Kögel (10/11/1861 Haag - 15/01/1940 Hannover); Olie på lærred, dateret omkring 1890, signeret nederst til venstre, indrammet. mål ca. Ramme 31 x 42 cm, maleri 24 x 36 cm.

Verso nogle små gamle bagsidede pletter. God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.293