385577. REMMARE og LIKVÆRSERVICE, 24 dele, Trelleborg glasværk / Skånska glasværk, første halvdel af det 20. århundrede.
Tranebærfarvede kopper med jorddekoration i form af druer.
17 vinglas, højde 19,7 cm.
1 likørkaraffel, højde 20 cm.
6 løgglas, højde 12 cm.
Brugsslitage, 2 vinglas med Kantstødt.