SPISEBORD, 3 dele, med intarsia-dekor, 20. århundrede.

385545. SPISEBORD, 3 dele, med intarsia-dekor, 20. århundrede.

Dækket bord med intarsia dekoration af blomster og bronzebeslag Hovedbord mål, længde 63, bredde 45, højde 57 cm.

Sengegavlen med solbleget bræt, ellers tørre revner, ridser og et enkelt stødmærke.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 940