385545. SPISEBORD, 3 dele, med intarsia-dekor, 20. århundrede.
Dækket bord med intarsia dekoration af blomster og bronzebeslag Hovedbord mål, længde 63, bredde 45, højde 57 cm.
Sengegavlen med solbleget bræt, ellers tørre revner, ridser og et enkelt stødmærke.