IDEALISIERTE PFERDE AN DER TRÄNKE. Maleri i jugendstil, signeret J. Bungartz.

385090. IDEALISIERTE PFERDE AN DER TRÄNKE. Maleri i jugendstil, signeret J. Bungartz.

Olie på pap, dateret omkring 1940, signeret i midten forneden, guldramme. mål ca. Ramme 44x40 cm.

Alderstegn på højre halvdel af billedet (bule), ramme delvist stødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 1.197