ALBERT ENGSTRÖM. Spøgetegning, blæk og blyant, signeret, første halvdel af det 20. århundrede.
384928. ALBERT ENGSTRÖM. Spøgetegning, blæk og blyant, signeret, første halvdel af det 20. århundrede.
22 x 27 cm.
À verso påtegning, formentlig af Albert Engström, med dialog til billedet og tilsyneladende en note fra redaktøren om, at billedet skal offentliggøres på første side, således formentlig et notat af AE som redaktør af Strix eller SöndagsNisse-Strix.
22 x 27 cm.