MATCH LABELS, 3 albums.

384716. MATCH LABELS, 3 albums.

Svenske og udenlandske mærker, begyndelsen af det 20. århundrede. Ifølge et skriftligt notat på sidste side i et af ringbindene "Ved optælling den 5/5 1956 var der 2208 forskellige, heraf 897 svenske".

Slitage, mindre rifter, nogle etiketter sidder løse.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.088