KUNSTGLAS, 6 dele, bl.a. Iittala, Ruda glasbruk, Orrefors.

384226. KUNSTGLAS, 6 dele, bl.a. Iittala, Ruda glasbruk, Orrefors.

Skål, "Kekkerit", Timo Sarpaneva, Iittala, højde 18 cm, diameter 19 cm.
Lanterne, "Ultima Thule", Iittala, højde 5 cm, diameter 8 cm.
Fad, Ruda Glasbruk, Göte Augustsson, diameter 18 cm.
Skål, Orrefors, "Hindbær", Anne Nilsson, diameter, 19 cm.

Brugsslitage.
Ridser på tønde, Uhøfligt glas.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 689