383998. STOLE, et par, gustaviansk stil 20. århundrede.
Lakeret i en perlegrå nuance. Skåret dekoration af æggestang, runde, nedadtilspidsende ben med overkraver. Fast polstring på ryg og sæde. Bredde 49, højde 90 cm.