SPISESTUESMØBLER, 5 stk., gustaviansk stil 1900-tallet.
383994. SPISESTUESMØBLER, 5 stk., gustaviansk stil 1900-tallet.
Lakeret i en perlegrå nuance. Skåret dekoration af æggestang, runde, nedadtilspidsende ben med overkraver. Stole med fast polstring på ryg og sæde.
Stole bredde 49 cm, højde 90 cm.
Slid, møbelstoffet hårdt på steder.
Der mangler belastninger.
Der mangler belastninger.