ØRERINGE MED AMETHYST DROPS Sølv 925 forgyldt Design Missoma.

383960. ØRERINGE MED AMETHYST DROPS Sølv 925 forgyldt Design Missoma.

Creolerne er lavet af 925 sølv og er stemplet og fuldstændig forgyldt. ¾ creolerne er lavet til at sidde fast i, de har bevægelige ophæng, som hver bærer en dråbeformet ametyst facetteret på alle sider.
Længde på øreringe 3,7 cm, diameter 2 cm, ametyst 13,8 x 9,1 mm, vægt 6,4 gram.

Moderne design i rigtig god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.343