383816. DIVERSE KERAMIK, 12 dele, 1900-tallet.
(12 dele inklusive låg).
Højde 6 - 27 cm.
1 suppeterrin med låg, Masson's, England, første halvdel af det 20. århundrede.
1 potpourri med gennembrudt låg, forgyldt, mærket Dresden, Tyskland, omkring midten af det 20. århundrede.
1 lågskål, formentlig tysk, mærket Import.
1 ostebæger, flinttøj, med tilhørende bund, umærket, første halvdel af det 20. århundrede.
1 tekande med låg, Upsala-Ekeby, mærket, ca 1965.
Et par hængeskåle, Rörstrand, 1950'erne.
(12 dele inklusive låg).
Højde 6 - 27 cm.