383813. TOILETBORD, nyrokoko 1800-/1900-tallet.
Toiletbord i bejdset og lakeret mahogni. 5 skuffer og spejlenhed. Skåret dekoration på kam og tredelt, drejet søjlebund. Bredde 77, dybde 50, højde 150 cm.
Skader på overfladen.
Æsker bundt., En lynlås løs, ligger i æsken.
Nøglehulsbøsning mangler.
Nøgle mangler.
Skader på overfladen.
Nøglehulsbøsning mangler.
Nøgle mangler.