383752. DIVERSE GLAS, 3 dele, inklusive Vicke Lindstrand, 1900-tallet.
Højde 15 - 29,8 cm.
Skål, signeret Kosta LH (Vicke Lindstrand) 1692.
Vase, Kosta LH (Vicke Lindstrand) 1388.
Skulptur, fugl, omkring 1970.
Brugsslitage, internt snavs på vasen, 2 minutters Kantstødt på bunden af skålen.