383732. NYT SØLVBESTIK, 66 stk., "Chippendale" mm., anden halvdel af det 20. århundrede.
Chippendale-stykker: 9 dessertgafler; Længde 18 cm.
11 dessertknive; Længde 20,5 cm.
11 dessertskeer; Længde 18 cm.
10 dessertskeer; Længde 15 cm.
9 sandwich gafler; Længde 15 cm.
11 sandwichknive med stålblade; Længde 17,5 cm.
4 smørknive; Længde 16 cm.
1 sauceske; Længde 17 cm.
Inkluderet: 8+6 kaffeskeer, 1 konfektureske, 1 ostekniv.
Alder og Brugsslitage.