383643. BLOMSTERBORD, imperium, 1800-tallet.
Fod med udskåret dekoration af delfiner, benende af bronze med hjulskiver. Imiterede æsker.
Totallængde inkl. klapper ca 135 bredde 78 højde 79 cm.
Herkomst: Portugisisk diplomatfamilie.
Slitage, omfattende finerskader, maske tung, renoveret, suppleret, farvetab, pletter. Der mangler en knop på imiterede skuffefronter.