SEAL, nefrit, Kina, sandsynligvis det 20. århundrede.

383454. SEAL, nefrit, Kina, sandsynligvis det 20. århundrede.

Udskåret dekoration af snoede drage på firkantet sokkel.
Højde 6,5, bredde 8,5 x 8,5 cm.

Brugt stand, mindre Kantstødt og skrammer. Spor af lakforsegling.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.083