ET SÆT ANTIKKE KRYDDERISKUFFER.

3834539. ET SÆT ANTIKKE KRYDDERISKUFFER.

Med en dekorativt udskåret top, med en stak 2x3 korte skuffer over en lang bundskuffe (alle med tyske porcelænskrydderetiketter), stod på vendte fødder. Højde 34cm x Bredde 25cm x Dybde 9cm.

Generelt slid med mærker, ridser og nogle tab. Nogle porcelænsetiketter falmede.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 232