3834539. ET SÆT ANTIKKE KRYDDERISKUFFER.
Med en dekorativt udskåret top, med en stak 2x3 korte skuffer over en lang bundskuffe (alle med tyske porcelænskrydderetiketter), stod på vendte fødder. Højde 34cm x Bredde 25cm x Dybde 9cm.
Generelt slid med mærker, ridser og nogle tab. Nogle porcelænsetiketter falmede.