TRÅDSKAB, med glasparti, engelsk stil, 20. århundrede.
383080. TRÅDSKAB, med glasparti, engelsk stil, 20. århundrede.
Skriveskab med underdel bestående af skuffer, skrivedel med læderbeklædt skriveplade og underliggende interiør, overdel med vitrineskab Længde 76, bredde 46, højde 187 cm.
Brugsslitage, ridser og blå mærker. En større skade på overkanten.