HUSHOLDNINGSASSISTENT, Electrolux og husholdningsvægt, Jernbolaget Eskilstuna.
382846. HUSHOLDNINGSASSISTENT, Electrolux og husholdningsvægt, Jernbolaget Eskilstuna.
Assistant Electrolux model N7, med tilbehør, ca 1970-80'erne, højde 37 cm Vægt, grønlakeret metal, Jernbolaget Eskilstuna, 1900'erne, højde inkl. vejeskål 27 cm.
Assistentens motor virkede ved test, Brugsslitage, ridser.