12 ruskindsskeer i skatuld, mærket HH 830 S, vægt 108 gram Smørfad, sterling nysølv, England, højde 11 cm Cigaretæske, længde 11 cm, udenlandske frimærker, vægt 170 gram Cigaretæske, længde ca 8,5 cm, svenske frimærker , vægt 63 gram.
Brugsslitage, begge cigaretæsker med ridser og mindre buler.