HJERT / HJERT. Carl Larsson; Grafiske værker. Grafiske Værker. Grafiske værker. Oeuvres graphiques.

382737. HJERT / HJERT. Carl Larsson; Grafiske værker. Grafiske Værker. Grafiske værker. Oeuvres graphiques.

Nummereret udgave nr. 206. . Et komplet katalog. Et komplet Katalog. Et komplet katalog. Et katalog komplet. Hjert & Hjert, Uppsala, 1983. 264 s. (30,5 x 21 cm). Rød kuglebind med guldpræget ryg og omslagstitel. Forord af Hans Henrik Brummer. Parallel tekst på svensk, engelsk, tysk og fransk. Den komplette liste over værker med reproduktioner af alle Carl Larssons grafiske ark, 113 raderinger og 4 farvelitografier. Oplysninger om udgivelsesår, titel, format, varianter og udgaver.
Tekst på svensk, engelsk, tysk og fransk. Det fuldt illustrerede komplette katalog raisonné over printene af Carl Larsson.

Brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsspor.

Antal besøg: 1.194