BROCHE, sølvforgyldt, ca. 1950.

382664. BROCHE, sølvforgyldt, ca. 1950.

stemplet 835 sølv og 14 karat guldbelægning, broche af 2 let buede, slanke blade i forskudt arrangement, med en rund facetteret citrinfarvet ædelsten på ca. 12 mm diameter i glat ramme, omkring 1950, ca. 7,3 x 2,4 cm, vægt ca. 8,8 gram.

let patineret, velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

let patineret, velbevaret.

Antal besøg: 902