DESK etc., Tvilium-Scanbirk A/S, Faarvang, Danmark 19/2000 tallet.
381793. DESK etc., Tvilium-Scanbirk A/S, Faarvang, Danmark 19/2000 tallet.
Bund; Bredde 155, Dybde 82, Højde 77,5 cm.
Top; Bredde 155, Dybde 41, Højde 73,5 cm.
Samlet højde ca 151 cm.
Underdel (nr. 80200) med to hylder med glaslåger, overdel (80210) med 4 glashylder.
Fritstående kommode på hjul og med 4 skuffer; Bredde 44,5, Dybde 41, Højde 75 cm.
Fremstår med mindre slitage fra alder og Brugsslitage.
Stifterne til en glashylde til toppen mangler.
Samlet højde ca 151 cm.