Træskåret dekoration i form af fleuroner, kanelstænger og akantusblade.
Forgyldt og bronze. Plade af hvid marmor. Sammenkoblet chassis.
Diameter 62 cm, højde 55 cm.
Diameter 62 cm, højde 55 cm.