MICHAEL KNOBEL, fire frankiske synspunkter.

381479. MICHAEL KNOBEL, fire frankiske synspunkter.

(født i Spangenberg i 1952, freelance maler i Bamberg siden 1981) Vierkirchenblick i Bamberg; Udsigt over Øvre Sogn og Stefanskirken; fjorten helgener; knudret træ. raderinger. Alt sammen signeret i hånden nederst til højre, dateret 1986 og 1987, udgave til venstre. 18 x 24 cm til 20 x 26,5 cm (ark).

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Antal besøg: 2.616