381243. FRANZ HOFFMANN-FALLERSLEBEN (WEIMAR 1855 - 1927 BERLIN). "Rodmark ved Neuenburg i Ostfriesland", olie på træ, dateret, ejendomsstempel.
Dateret nederst til højre: 30/9/1901, omvendt rundt ejendomsstempel, stednavn af kunstneren i blåt. Roer/Nbrg. Ramme.
14x24,5.
Ingen anmærkninger.