380749. Kommode, sengustaviansk/imperium, første halvdel af det 19. århundrede.
Intarsia, fineret i forskellige træsorter, messingbeslag, længde ca. 92, bredde 47, højde 80 cm.
Revner, beskadigelse af skive, slitage. Renoveret og suppleret.
Lidt ormetung.
Nøgler mangler.