LISA LARSON. figur, stentøj Bulldog "Midi". Gustavsberg.

380495. LISA LARSON. figur, stentøj Bulldog "Midi". Gustavsberg.

Fra kennel serien. Brun glasur i forskellige nuancer, delvist uglaseret med malet og kriblet dekor. Stemplet under Lisa L Gustavsberg, MADE IN SWEDEN. Højde 13,5, længde ca 16 cm.

Mærkat mangler, ellers i god stand.

Kunstner/designer

Lisa Larson (1931–2024)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Lisa Larson (1931–2024)

Antal besøg: 2.404