CHIFFONJÉ neo-rokoko, anden halvdel af det 19. århundrede.

380429. CHIFFONJÉ neo-rokoko, anden halvdel af det 19. århundrede.

Valnød med 4 skuffer og skriveklap. Interiør med 9 skuffer og låge. Nøglehulsbøsninger af præget læder, hjørnedekoration af afskårne blomster. Bredde 104, højde 153, dybde 47 cm.

Slitage, revner med reparation på omslaget, brændt skrivetavle.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.429