JARDINIERE, DAUM NANCY.

JARDINIERE, DAUM NANCY.
3796319. JARDINIERE, DAUM NANCY.

Art Nouveau, Frankrig, første halvdel af det 20. århundrede. Modtaget lyseblåt glas med udhæng, ætset og emaljemalet indretning med svane i støv. Signeret „Daum Nancy“ og med Lorraines kors.

Længde 17,5, højde ca 9,5 cm.

Håndtering af slid. Mest sandsynligt reduceret hals.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 17,5, højde ca 9,5 cm.

Antal besøg: 416