3794914. HERRARMBANDSUR, Nilax, Kronograf.
Diameter ca. 34 mm.
Brugsslitage ridser og mærker på etuiet og mindre på urskiven. Pletter. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti.