Allhems Publishing House, Malmø 1963. Anden reviderede udgave. 513, (3) sider. Folio i forlagets røde marokko-bind med forgyldt ryg og omslagsdekoration. Nr. 35 af den bibliofile udgaves 333 nummererede kopier med en original radering af C. T. Holmström, monogram signeret og dateret i pladen. 30x24 cm. Pragtfuldt illustreret.