HOLMSTRÖM & SVENSSON. Bohuslän, Allhems, bibliofil udgave med signeret radering.

379415. HOLMSTRÖM & SVENSSON. Bohuslän, Allhems, bibliofil udgave med signeret radering.

Allhems Publishing House, Malmø 1963. Anden reviderede udgave. 513, (3) sider. Folio i forlagets røde marokko-bind med forgyldt ryg og omslagsdekoration. Nr. 35 af den bibliofile udgaves 333 nummererede kopier med en original radering af C. T. Holmström, monogram signeret og dateret i pladen. 30x24 cm. Pragtfuldt illustreret.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 1.242