TEKANNA, porcelæn, Kina, Ch'ing-dynastiet, K'ang Hsi, 1662-1722.

378433. TEKANNA, porcelæn, Kina, Ch'ing-dynastiet, K'ang Hsi, 1662-1722.

Indretning i famille verte farver af planter inden for reserver. Mangler låg.
Højde inkl. håndtag 17 cm.

Brugsslitage, Brugsslitage, revne indvendigt på den ene kortside (ikke gennem).

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde inkl. håndtag 17 cm.

Antal besøg: 986